367585-2016 - ResultatSverige-Örebro: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Digital utrustning till Sydnärkes Utbildningsförbund.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Leasing
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Hallsberg.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal för digital utrustning (datorer m.m.) till elever för leverans till Sydnärkes Utbildningsförbund. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.