367660-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Låssmedstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal låsmaterial och låstjänster
Referensnummer: UPPH2021-0053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för låsmaterial och låstjänster åt Region Uppsala.
Vidare så deltar:
Kommunalförbundet Avancerad Strålbehandling. Org.nr: 222000-2097,
Genom egna beslut i upphandlingen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44521100 Lås, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen