Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPHANDLING STÄDTJÄNSTER
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städtjänster av mestadels bostadshus inom Härryda, Kungälv och Lerums kommun samt Mölndals stad. Objekten omfattar bland annat städning av trapphus, tvättstugor, allmänna utrymmen, kontor och andra tillhörande ytor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen