367759-2018 - ResultatSverige-Mora: Uthyrning av industriella fordon med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal om löpande grävarbeten avseende stadsnät i Mora, Orsa och Älvdalen, 2018/51
Referensnummer: 2018/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Förekommande grävmaskinarbeten som behövs kring stadsnät i Älvdalen, Orsa och Mora och kommunernas bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen