367764-2016 - ResultatSverige-Jönköping: Inbrotts- och brandlarm
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Säkerhetsanläggningar, tele och larm.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköping.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Jönköpings kommun handlar upp ramavtal med entreprenör på området säkerhetsanläggningar, tele och larm för löpande arbeten.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31625000 Inbrotts- och brandlarm, 42961100 Passerkontrollsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.