Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion, webbsändning och teknisk assistans av fullmäktiges sammanträden
Referensnummer: 255/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92221000 Tv-produktion
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar produktion, webbsändning och teknisk assistans av Kommunfullmäktiges och Ungdomsfullmäktiges sammanträden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92111000 Film- och videoproduktion, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92220000 Televisionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen