See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Projektörer VVS
Beskrivning: Ramavtalet omfattar projekteringstjänster avseende VVS för framtagande av handlingar som tex. rambeskrivningar, tekniska beskrivningar, ritningar m.fl. för hela eller delar av byggprocessen vid om-, till- och nybyggnader inom AB EdetHus befintliga, samt kommande, bestånd av bostäder, verksamhetslokaler m.fl. För mer info se upphandlingens administrativa föreskrifter (AF)
Intern identifierare: 2026-TK-004
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000