367823-2016 - ResultatSverige-Helsingborg: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning i arbetsmarknadscoachning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Helsingborg.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar utbildning av personal i arbetsmarknadscoachning på arbetsmarknadsförvaltningen (AMF).
Upphandlingen omfattar följande utbildningar:
— grundutbildning i arbetsmarknadscoachning,
— gruppcoachning – vidareutbildning,
— stödjande samtal – vidareutbildning,
— konsultativa tjänster,
Utbildningarna syftar till att ge förutsättningar för personalen att få ett coachande förhållningssätt och därmed kunna coacha arbetssökande individer på ett enhetligt sätt. Ett coachande förhållningssätt ska även prägla kommunikationen inom verksamhetsområde.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80500000 Utbildningstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.