Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TEM camera
Referensnummer: C2021/1034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The Department of Engineering and Physics at Karlstad University will upgrade its JEOL (JEM2100) transmission electron microscope (TEM) with a modern TEM-camera based on CMOS technology.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38519300 Kamera eller videokamera till mikroskop, 38519310 Mikroskopkamera
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 camera in accordance with the requirements.