367868-2018 - ÄndringSverige-Vällingby: Rörmokeriarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Delentreprenad del 1 RE Norr
Referensnummer: 18/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar rörinstallationer omfattande åtta hus (8 st. hus). Varav 2 st. ingår i kontrakt och resterande 6 st. utgör optioner med avropstid om 3 resp. 6 månader.