367876-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Prenumerationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Prenumerationstjänster
Referensnummer: 2020-1269
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79980000 Prenumerationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsgivaren ska fungera som agent mellan köparen och förlag gällande förmedling av svenska och utländska tidskrifter och tidningar i tryckt och elektroniskt format, i denna upphandling kallat Prenumerationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen