367902-2023 - ResultatSverige-Uddevalla: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: KS 2023-83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Rekryteringstjänster för Uddevalla kommun samt för några kommunala bolag/förbund.
Rekryteringstjänster ska kunna köpas som antingen en hel rekryteringsprocess eller som delar av en rekryteringsprocess.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen