368029-2017 - ÄndringSverige-Jönköping: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av flerbostadshus, Operetten 6.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av flerbostadshus, Samset, Jönköping.
Projekten består av ett antal punkthus samt lamellhus om totalt 126 lägenheter.
Entreprenaden kommer att utföras som totalentreprenad