368111-2026 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för vägar – Anbudsinbjudan - DIS tekniska utredningar - Förstudie m.m. möjlig ny INFART till Gripsholms backar, Mariefred
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnbudsinbjudan - DIS tekniska utredningar - Förstudie m.m. möjlig ny INFART till Gripsholms backar, Mariefred
BeskrivningAnbudsinbjudan avser Strängnäs kommuns dynamiska inköpssystem (DIS) gällande konsulter för tekniska utredningar i samband med fysisk planering m.m. (MSN/2024:81). Beställaren söker konsultstöd med bred samhällsbyggnadskompetens som kan genomföra en övergripande analys m.m. av möjlig ny infart till området Gripsholms backar i Mariefred. Om beslut tas om att gå vidare med projektet, ska beställaren som option kunna avropa fortsatt konsultstöd, härunder genomförande av relevanta tekniska utredningar.
Föregående meddelande481939-2024
Intern identifierareKS/2026:168
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000