368134-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Drift- och underhållsentreprenad hissar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift- och underhållsentreprenad hissar
BeskrivningDenna upphandling omfattar upphandling av en leverantör (L) som ska utföra driftåtgärder, avhjälpande underhåll och planerat underhåll samt svara för beredskap och jourtjänst på B:s hissar i Mölndalsbostäder ABs fastighetsbestånd och omfattar hyreshus, äldreboenden, kommersiella lokaler m.m. Åtagandet benämns i hissbranschen som grundservice Välkomna att lämna anbud!
Intern identifierare26/2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000