368143-2022 - ResultatSverige-Karlskrona: Diverse byggmaterial av trä
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä- och byggvaror
Referensnummer: KS 2022/303 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av virke och annat byggmaterial.
Vårt behov är både byggvaror, snickerier, infästningar, listverk mm men även tryckimpregnerat virke samt diverse tillbehör. Upphandlingen avser myndigheternas verksamheter i Karlskrona samt för Räddningstjänstens.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44190000 Diverse byggmaterial, 44220000 Inredningssnickerier, 44230000 Byggnadssnickerier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vårt behov är både byggvaror, snickerier, infästningar, listverk mm men även tryckimpregnerat virke samt diverse tillbehör.
Avhämtning ska kunna ske från leverantörs utlämningsställe i form av exempelvis butik/hämtlager men även leverans direkt till beställarens verksamheter.
Upphandlingen avser myndigheternas verksamheter i Karlskrona samt för Räddningstjänstens räkning är det även önskvärt med utlämningsställe i Ronneby kommun.