2. Förfarande
Förfarande
Titel: NBE 3606 Norrbotniabanan- Järnvägsterass Bureå-S:a Innervik
Beskrivning: Ca 10km järnvägsterass. Innehållande 6 st järnvägsbroar. Utförandeentreprenad
Intern identifierare: KOM-411743
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ca 10km terrasseringsarbeten för järnväg. Innehållande 6 st järnvägsbroar. Utförandeentreprenad
Intern identifierare: NBE 3606 Norrbotniabanan- Järnvägsterass Bureå-S:a Innervik