See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd för bygglov, bygginspektion och tillsyn
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsultarbete för bygglovshandläggare/bygglovsarkitekt, byggnadsinspektör och tillsynshandläggare till Byggenheterna Gestaltning och Teknik på bygg- och miljöförvaltningen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124755:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster