See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Sanering
Beskrivning: Beställaren avser att upphandla ett ramavtal sanering för att tillgodose Beställarens behov av sanering av tillexempel: • PCB • Asbest • Urin • Nikotin • Avfuktning Ramavtalet omfattar arbeten inom AB Kristianstadsbyggens och dess dotterbolags bestånd, AB Allön, SIKAB, Galleria Boulevard AB och Boulevardfastigheter AB.
Intern identifierare: 24/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262660 Asbestsaneringsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000