368245-2018 - ResultatSverige-Mellerud: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cafe- och kioskvaror
Referensnummer: UH-2018-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av varor till kommunens caféer och kiosker.
Upphandlingen ses som ett komplement till kommunens befintliga livsmedelsavtal då caféerna och kioskerna har behov av andra varor.
Kommunen garanterar ingen volym, angivna volymer gäller år 2017.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Totalt utvärderingspris anbud 1, Godis, dricka för café o kiosk
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Totalt utvärderingspris anbud 2, Livsmedel för café o kiosk
Del nr: 2