368304-2018 - ÄndringSverige-Huddinge: Sopbilar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tre stycken fabriksnya baklastande sopbilar
Referensnummer: 2018/145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
3 st fabriksnya baklastande sopbilar treaxliga med ett fack.
1 st ska använda biogas som drivmedel.
1 st ska använda HVO som drivmedel.
1 st ska vara hybrid 100 procent biogas och HVO.