368309-2016 - ResultatSverige-Uppsala: Masspektrometer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mass-spectrometer.
Referensnummer: UH-2016-61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38433100 Masspektrometer
II.1.4.
Kort beskrivning
A Nano-liquid Chromatography and High performance Liquid Chromatography Couple to High Resolution Mass Spectrometer Instrument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
A High Resolution Mass Spectrometer Coupled to Nano-Liquid Chromatography and High Performance Liquid Chromatography.