368311-2022 - ResultatSverige-Härnösand: Batterier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Batterier till hjälpmedel omr A2 och A3
Referensnummer: 21RS3580
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31440000 Batterier
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar batterier till Region Västernorrland. Med batterier avses batterier till eldrivna rullstolar, arbetsstolar, lyftar inklusive taklyftar och gåbord som hjälpmedelsverksamheten har behov av.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Batterier till hjälpmedel enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen