368314-2023 - ÄndringSverige-Linköping: Dokumenthanteringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem
Referensnummer: UC-2022-55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72512000 Dokumenthanteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ärendehanteringssystem till Region Östergötland.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att ärendehantering är ett strategiskt område.