368354-2016 - ResultatSverige-Karlstad: Telefoner med hörlurar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoner, mobila och fasta samt tillbehör.
Referensnummer: UE/160095
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32551300 Telefoner med hörlurar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens omfattning:
Det totala värdet för ingående varor/tjänster i denna upphandling under aktuell avtalsperiod inkl. optionsår beräknas uppgå till ca 20 000 000 SEK baserat på 2015 års inköpsvolymer/behov. Landstinget kommer inte att i avtal kunna garantera viss volym. Antagen leverantör är skyldig att leverera det verkliga behovet.
Upphandlingen omfattar:
— Telefoner mobila och fasta samt tillbehör.
Denna upphandling sker i samarbete med Region Värmland. Samtliga offererade delar i antaget anbud ska även vara möjliga att avropa för Region Värmland.
Beräknad avtalslängd är 4 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Telefoner – fasta och mobila samt tillbehör.