2. Förfarande
Förfarande
Titel: Internettjänst samt support
Beskrivning: Leverans av internettjänst med en hastighet om minst 100/100 Mbit/s till Koppastadens studentlägenheter med tillhörande studierum samt företagslägenheter. Avtalsperioden är 2024-07-01 – 2027-02-28 med option på 6 + 6 månader.
Intern identifierare: Ä2024-6385
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72400000 Internettjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster, 72410000 Leverantörstjänster, 72411000 Internetleverantörer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000