368468-2024 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare – Tekniska konsulter – El-Automation
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter – El-Automation
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för Tekniska konsulter – El-Automation. Ramavtalet avser utförande av löpande uppdrag inom Automation- och Styrsystem samt övervakningssystemet SCADA. Ramavtalet omfattar beställarens verksamhetsområde inom Vattenproduktion, Avlopp och Ledningsnät vilket i huvudsak omfattar koncernens anläggning och kontor i Bromma, Norsborg, Lovö, Henriksdal, Danvikcenter och Högdalen.
Intern identifierare: 23SVOA1386
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare
Ytterligare klassificering (cpv): 42961200 SCADA eller motsvarande system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tekniska konsulter – El-Automation
Huvudklassificering (cpv): 71700000 Övervakning och kontroll