368474-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pellets FORTV.
Referensnummer: 1775/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Träpellets till Fortifikationsverkets värmecentraler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen