368490-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Järnvägsingenjörstjänster – Framtagning av förfrågningsunderlag för växelbyte Östertälje
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Framtagning av förfrågningsunderlag för växelbyte Östertälje
Beskrivning: Upphandlingen avser upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad av spår- och växelbyte samt uppgradering av signalsystem i Östertälje inom Södertälje kommun, Stockholms län.
Intern identifierare: KOM-415163
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Framtagning av förfrågningsunderlag för växelbyte Östertälje
Intern identifierare: Framtagning av förfrågningsunderlag för växelbyte Östertälje