368557-2017 - ÄndringSverige-Ljungby: Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Påsar för optisk sortering.
Referensnummer: AVT2017/0018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Vid matavfallsinsamling genom optisk sortering ska särskilda påsar delas ut till kommuninvånarna som matavfall och restavfall ska sorteras i. Påsarna ska delas ut av kommunen. Upphandling av påsarna görs tillsammans med Alvesta.