See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Timrå kommun och AB Timråbo upphandlar vinterväghållningstjänster som omfattar snöröjning, snöbortforsling och halkbekämpning inom definierade områden i kommunen. Arbetet omfattar bostadsgator, gång- och cykelvägar, parkeringar, återvinningsstationer samt gårdsytor som ägs eller förvaltas av Timrå kommun och Timråbo. Upphandlingen sker genom ett öppet förfarande enligt lagen om offentlig upphandling (LOU). Förkortningar: TB = Timråbo TKV = Timrå kommun Väg TBF = Timrå kommun fastighet
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: TB - Pos 20, Vifsta 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: TB - Pos 21, Vifsta 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: TB - Pos 22, Tallnäs 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: TB - Pos 23, Tallnäs 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: TB- Pos 24, Sörberge, Bergeforsen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: TB - Pos 25, Söråker 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: TB - Pos 26, Söråker 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: TB - Pos 27, Hagalid & Merlogården
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: TKV - Pos 2, Bandsjön, Mellerstbyn, Fröland, Edsgården, Värvland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: TKV - Pos 3, Laggarberg, Skyttberg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: TKV - Pos 4, Vifsta, Nyvifsta, Framnäs, Östrand, Haga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: TKV - Pos 5, Tallnäs, Sjösvedjan, Nyböle
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: TKV - Pos 6, Fagervik, Köpenhamn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: TKV - Pos 7, Bergeforsen, Lunde, Berglunda, Sörberge
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: TKV - Pos 8, Söråker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: TKV - Pos 9, Sandarna, Forsmon, Stavreviken, Norrberge, Hästudden, Skeppsholmen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: TKV - Pos 10, Ljustorp, Ribodarna, Kontorillen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: TKV - Pos 11, Bänglinge, Krigsbyn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: TKV - Pos 12, Sunne, krånge
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: TKV - Pos 13, Oxviken, Åstön
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: TKV - Pos 14, Bondhamn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: TKV - Pos 15, Öngård, Svedje
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: TKV - Pos 16, GC Vägar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: TKV - Pos 17, Bredsjön
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: TKV - Pos 18, Timrå centrum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: TKV - Pos 19, Bergeforsen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: TKV - Pos 20, Sandarna
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: TKF - Pos 30, Laggarbers skola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: TKF - Pos 31, Furudals förskola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: TKF - Pos 32, Timrådalens förskola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: TKF - Pos 33, Vivstahöjden
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: TKF - Pos 34, Mariedalskolan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: TKF - Pos 35, Kommunhuset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: TKF - Pos 36, Framnäs förskola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:34
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: TKF - Pos 37, Arenaområdet (ej vissa parkeringar)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:35
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: TKF - Pos 38, Arenaområdet VIP-parkeringen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:36
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: TKF - Pos 39, Arenaområdet Stora parkeringen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:37
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: TKF - Pos 40, Arenaområdet Bussparkeringen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:38
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: TKF - Pos 42, Tallnäs förskola, Pangea
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:39
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: TKF - Pos 44, Böle skola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:40
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: TKF - Pos 45, Böleängens förskola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:41
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: TKF - Pos 46, Fagerviks skola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:42
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: TKF - Pos 47, Bergeforsens skola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:43
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: TKF - Pos 48, Bergeforsens förskolor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:44
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: TKF - Pos 49, Lödgö bruk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:45
Del (anbudsområde): LOT-0046
Titel: TKF - Pos 50, Ljustorps skola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:46
Del (anbudsområde): LOT-0047
Titel: TKF - Pos 51, Ala skola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:47
Del (anbudsområde): LOT-0048
Titel: TKF - Pos 52, Söråkers skola och förskola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:48
Del (anbudsområde): LOT-0049
Titel: TKF - Pos 54, Gamla brandstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:49
Del (anbudsområde): LOT-0050
Titel: TKF - Pos 55, Söråkers brandstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106349:Lot:50