368653-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk konsult: besiktning bygg och kontrollansvarig
Referensnummer: KS 2023/00191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Teknisk konsult: besiktning bygg och kontrollansvarig.
Ramavtal kommer att tecknas inom följande teknikområden.
Teknikområden
1. Besiktning Bygg
2. Kontrollansvarig
Ramavtal kommer att tecknas med max fem (5) leverantörer per teknikområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen