2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dosdispensering, öppenvård
Beskrivning: Upphandlingen omfattar avtal för dosdispensering av läkemedel för öppenvård för patienter skrivna i Norra sjukvårdsregionen, dvs. Region Västerbotten, Region Norrbotten, Region Västernorrland samt Region Jämtland Härjedalen.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande inom ramen för LUK.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85149000 Farmaceutiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124467:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalet gäller i 3 år med möjlighet till förlängning med 24 månader.