Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg och järnhandelsprodukter
Referensnummer: UH-2023-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för byggnadsvaror. Utöver det nettoprissatta sortimentet man lämnar anbud på ska leverantören ha ett brett sortiment på byggnadsvaror i fysisk butik i Malå samhälle.
Nettoprissatt sortiment samt rabattsats på övrigt sortiment finns i prislistan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försäljning av bygg och järnhandelsprodukter