368751-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning Hedemora 2017.
Referensnummer: GNU 2017/8E
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hedemora kommun med tillhörande bolag avser anlita en eller flera leverantörer för snöröjning och halkbekämpning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
OMRÅDESKOD 1-9
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Områdeskod 10-14
Del nr: 2
Områdeskod 15-17
Del nr: 3
Områdeskod 18-19
Del nr: 4
Områdeskod 20-23
Del nr: 5
Områdeskod 24
Del nr: 6
Områdeskod 25-29
Del nr: 7
Områdeskod 30-33
Del nr: 8
Områdeskod 34
Del nr: 9
Områdeskod 35-36
Del nr: 10
Områdeskod 37-38
Del nr: 11
Områdeskod 39
Del nr: 12
Områdeskod 42-46
Del nr: 13
Områdeskod 47
Del nr: 14
Områdeskod 48-65 (Gator och vägar)
Del nr: 15
Områdeskod 66
Del nr: 16
Områdeskod 67-79 (Parkeringsytor)
Del nr: 17
Områdeskod 80
Del nr: 18
Områdeskod 81-100
Del nr: 19
Områdeskod 101-105
Del nr: 20
Områdeskod 106-109
Del nr: 21
Områdeskod 110-114
Del nr: 22
Områdeskod 115
Del nr: 23
Områdeskod 116
Del nr: 24
Områdeskod 117
Del nr: 25
Områdeskod 119-121
Del nr: 26
Områdeskod 122
Del nr: 27
Områdeskod 123
Del nr: 28
Områdeskod 124
Del nr: 29