2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss ramavtal Entreprenörer
Beskrivning: Inför kommande upphandling av ramavtal Entreprenörer, och i syfte att främja en ökad dialog med marknaden, önskar Region Skåne få in synpunkter från potentiella anbudsgivare på det publicerade materialet. Specifika rubriker/delar som Region Skåne önskar återkoppling på framgår av dokument "Inbjudan till extern remiss inför upphandling av ramavtal Entreprenörer".
Intern identifierare: 2024-FA000171
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete