Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undertextningstjänster – Ramavtal.
Referensnummer: SU FV-2.2.2-0208-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92312211 Skrivbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av undertextningstjänster för att kunna tillgodose och öka tillgängligheten av läromaterial för studenter med hörselnedsättning och/eller andra svårigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen