368850-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Tryckning och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: 2023-01479
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandlingen avser att tillgodose Svenska Spels (inkl. dotterbolag) behov av vanligt förekommande produkter och tryckeritjänster såsom ex. affischer, löpsedlar, broschyrer, print on demand-tjänster, för- och efterarbete, kringtjänster för att på ett effektivt sätt hantera tryckeritjänsterna samt interaktionen med Svenska Spel.
Se Förfrågningsunderlaget för ytterligare beskrivning av behov, kvalificering och utvärdering.