2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfalls- och Återvinningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tre anbudsområden. -Farligt avfall och icke farligt avfall: tillhandahållande av kärl, hämtning, transport och omhändertagande av verksamhetens farliga- och icke farliga avfall samt rapportering till Naturvårdsverkets avfallsregister. -Sekretess: Hämtning, transport och destruktion av Försäkringskassans sekretessmaterial inklusive lagringsmedia samt tillhandahållande av kärl. -Transport och destruktion av arkivmaterial: Lastning, transport och destruktion (förbränning) av arkivmaterial.
Intern identifierare: FK 2025/027943
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511100 Hämtning av deponisopor, 90511400 Pappersinsamling, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513300 Avfallsförbränning, 90514000 Återvinning av avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall, 92512100 Arkivförstöring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Farligt avfall och icke farligt avfall
Beskrivning: -
Intern identifierare: Farligt avfall och icke farligt avfall
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sekretess
Intern identifierare: Sekretess
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Transport och destruktion av arkivmaterial
Intern identifierare: Transport och destruktion av arkivmaterial