See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Hyresmaskiner & tillbehör
Beskrivning: Ramavtalet omfattar hyresmaskiner och tillbehör för Roslagsvatten AB:s medlemskommuner, Ekerö kommun, Knivsta kommun, Vaxholms stad, Vallentuna Kommun och Österåkers kommun i fem anbudsområden indelade i geografiskt läge men rangordning i respektive anbudsområde.
Intern identifierare: 665808
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43830000 Maskinverktyg
Ytterligare klassificering (cpv): 42600000 Verktygsmaskiner, 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner, 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 43310000 Maskiner för väg- och vattenbyggnadsarbeten, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1. Ekerö
Beskrivning: Adress: Bryggavägen 127, 178 31 Ekerö
Intern identifierare: Delområde 1. Ekerö
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2. Knivsta
Beskrivning: Adress: Södra Stationsgatan 19, 741 30 Knivsta
Intern identifierare: Delområde 2. Knivsta
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 3. Vallentuna
Beskrivning: Adress: Smidesvägen 5, 186 36 Vallentuna
Intern identifierare: Delområde 3. Vallentuna
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 4. Vaxholm
Beskrivning: Adress: Björkstigen 9, 185 34 Vaxholm
Intern identifierare: Delområde 4. Vaxholm
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 5. Österåker
Beskrivning: Adress: Sågvägen 2, 184 40 Åkersberga
Intern identifierare: Delområde 5. Österåker