See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ultraljudsutrustning för ögondiagnostik
Beskrivning: Upphandlingen gäller ultraljudsutrustning för ögondiagnostik/oftalmologisk undersökning till ögonmottagningar på Sahlgrenska universitetssjukhuset, Uddevalla sjukhus, Södra Älvsborgs sjukhus.
Intern identifierare: RS 2023-01759
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33122000 Oftalmologisk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33112300 Ultraljudsscanners
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal