Huvudsaklig CPV-kod 90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm Vatten AB upphandlar sanerings- och andra arbeten i röd zon.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111100 Rivning, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90722200 Miljösanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen