368953-2018 - ÄndringSverige-Kristianstad: Banktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster och kortinlösen
Referensnummer: 1703442
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser banktjänster och kortinlösen för Region Skånes förvaltningar och bolag.
Upphandlingen består av nedanstående delområden. Anbud kan läggas på ett eller flera delområden.
— Koncernkonto inklusive kontorelaterade tjänster m.m.
— Löneförmedling
— Kortinlösen