See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för löpande underhåll av byggnadsverk
Beskrivning: Entreprenadarbetena omfattar huvudsakligen drift- och löpande underhåll och reparation av byggnadsverk i stål, betong och trä samt asfalts- och tätskiktsarbeten i anslutning till entreprenaden.
Intern identifierare: T2023-01396
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45223200 Konstruktionsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal för löpande underhåll av byggnadsverk