368967-2024 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning – EL-arbeten, planerat underhåll samt ombyggnation
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEL-arbeten, planerat underhåll samt ombyggnation
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för elarbeten och omfattar planerat underhåll och mindre ombyggnationer i såväl allmänna utrymmen som i lokaler och lägenheter. Uppdrag kommer att avropas vid behov. Beställaren garanterar inga volymer eller uppdrag under ramavtalstiden. Antalet fastigheter kan komma att förändras genom nyproduktion och/eller försäljning.
Intern identifierareFB 2023/549
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEL-arbeten, planerat underhåll samt ombyggnation