368997-2022 - ÄndringSverige-Täby: Planeringssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FASTIGHETSSYSTEM TILL TÄBY
Referensnummer: KFA 2021/111-06
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30196000 Planeringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds intressent att lämna anbudsansökan för deltagande i upphandlingen avseende Täby kommuns (organisationsnummer 212000-0118) behov av programvarulösning för bostads-, lokal- och fastighetsförvaltning.
Syftet med upphandlingen är, att införskaffa en programvarulösning som i sin helhet ska tillgodose kommunens och Täby Fastighets AB:s behov avseende systemstöd för administration och förvaltning av bebyggda fastigheter, mark och inhyrda objekt.
Målsättningen med införskaffandet av en ny programvarulösning är, att uppnå en effektivare hanteringsprocess med bättre samordning och en mer sammanhållen och strukturerad hantering av fastighetsbeståndet för såväl kommunen som Täby Fastighets AB:s fastigheter.