2. Förfarande
Förfarande
Titel: Porslin- och köksutrustning
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i upphandlingen av Porslin- och köksutrustning för Arvika, Eda, Grums, Forshaga, Hagfors, Hammarö, Kil, Kristinehamn, Munkfors, Sunne, Torsby och Årjängs kommuner. Upphandlingen avser ramavtal för köksutrustning såsom porslin, glas, muggar, bestick, tallrikar, kantiner, bleck, köksredskap m.m.
Intern identifierare: Dnr 2024-157
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39221100 Köksgeråd, 39221120 Koppar och glas, 39221123 Dricksglas, 39221200 Bordsservis, 39221210 Tallrikar, 39221240 Skålar, 39240000 Bestick
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000