369047-2022 - ÄndringSverige-Umeå: Medicinsk programvara
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Journalsystem Studenthälsan m.fl Umeå universitet
Referensnummer: FS 2.1.2-1020-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48180000 Medicinsk programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Journalsystem för Studenthälsan, samt för inst för Samhällsmedicin och rehabilitering, Språkstudier. Journalsystemet ska vara anpassat för patientmottagning