2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad och omfattande design, projektering och leverans av ultrafilteranläggning för avskiljande av organiskt material från ytvatten
Beskrivning: PROJEKT VATTENFÖRSÖRJNING MON Totalentreprenaden avser design, dimensionering, projektering, leverans, montage och driftsättning (inkl provdrift) av en ultrafilteranläggning som en del av ett nytt dricksvattenverk. Ultrafilteranläggningens huvudsyfte är att avskilja organiskt material från ett ytvatten före infiltration för konstgjord grundvattenbilding.
Intern identifierare: 14077
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232430 Vattenrening
Ytterligare klassificering (cpv): 42912330 Vattenreningsutrustning, 65000000 El-, vatten- och energiverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Totalentreprenad och omfattande design, projektering och leverans av ultrafilteranläggning för avskiljande av organiskt material från ytvatten