369073-2023 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetskontroll OER
Referensnummer: A 22-020 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerhetskontroll vid Örnsköldsviks Airport. Alla avresande passagerare och all personal, inklusive flygbesättningar, skall tillsammans med de föremål som medförs säkerhetskontrolleras innan den släpps in på behörighetsområdet. I förekommande fall ska även behörighetshandling kontrolleras. Säkerhetskontrollen omfattar även allt lastrumsbagage och frakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen